מכינה ייעודית

מכינה ייעודית

המסלול הייעודי מיועד  למעוניינים להמשיך בלימודים אקדמיים בתחומים מסויימים כגון: מכללות לחינוך,סיעוד ואחיות, עבודה סוציאלית, אמנות, תקשורת חזותית, תיאטרון, ניהול, ראיית חשבון, משפטים, מנהל עסקים, שיווק ופרסום ועוד.


תעודת המכינה מהווה תחליף לתעודת הבגרות ומוכרת ע"י מכללות רבות. לאחרונה התרחבה קשת האפשרויות שמציעה תעודת המכינה, ונוספו מוסדות המציעים מקצועות נוספים, המכירים גם הם בתעודה זו. הציונים בתעודה מורכבים מציוני המבחנים לאורך השנה, עבודות, נוכחות ומבחני הבגרות הסופיים.

מקצועות הלימוד

מקצועמס' יחידות לימוד
אנגלית3, 4, או 5 יח"ל
מתמטיקה3 יח"ל
אוריינות אקדמית  1 יח"ל
יישומי מחשב ומאגרי מידע 2 יח"ל
מגמה5 יח"ל

תנאי הקבלה למכללות

תעודת המכינה היא למעשה תחליף לתעודת בגרות, שהיא תנאי קבלה לכל מוסד אקדמי. מעבר לכך, לכל מסלול או חוג דרישותיו שלו: כדי להתקבל למסלול גיל הרך ויסודי, למשל, צריך ממוצע של תעודת מכינה שציונה מינימום 92 + מקצוע מוגבר ברמה של 5 יח"ל, אנגלית ברמה של 4 יח"ל. אך אין צורך בציון פסיכומטרי. כך גם בהתמחויות אמנות, עיצוב גרפי או תיאטרון.

תהליך ההרשמה למכללות

עליך לבחור שלושה מקומות שבהם היית רוצה ללמוד. מומלץ להיכנס לאתרי האינטרנט של כל מכללה ולהתרשם.
יש להתחיל תהליך קבלה במכללות, לעבור ריאיון אישי ולקבל מכתב קבלה על תנאי. (המכללה מוציאה מכתב שהיא מקבלת אותך על תנאי וברגע שתהיה בידיך תעודת מכינה מלאה צריך להגיש אותה למכללה ולסיים את הליך הקבלה)..

ניתן לפנות עם שאלות והתלבטויות נוספות, נשמח לענות ולייעץ!