מלגת רגב

מלגת רגב

רג"ב (ראש גדול בהוראה)

חזון תכנית רג"ב במכללות האקדמיות לחינוך הוא לקדם את החינוך בישראל באמצעות הכשרה, טיפוח וקידום של מורים ומורות מצוינים, בעלי השפעה מקצועית וחינוכית רחבה וארוכת טווח. השנה, לראשונה, גם אמונה- המכללה האקדמית לאמנויות ועיצוב, משתתפת בתוכנית זו עם קרוב ל10 סטודנטיות מצטיינות, המהוות חוד החנית של הסטודנטיות במכללה מבחינה אקדמית, אישית וחברתית.

תכנית רגב במכללה, מבקשת לקדם ולטפח קהילת מורים ומורות שיהוו מופת חינוכי, ידגימו מנהיגות מקצועית וחברתית ויתאפיינו בחדשנות יצירתית מעוררת השראה.

לשם כך משרד החינוך וצוות המחלקה לחינוך במכללה איתרו את הסטודנטיות האיכותיות ביותר אשר באפשרותן לשלב בין מצוינות אישית ובין -אישית לבין יכולות אקדמיות גבוהות. האיתור נעשה בצורה קפדנית ויסודית.

במקביל לתוכנית הלימודים המקובלת במכללה, לסטודנטיות רג"ב תוכנית ייחודית הכוללת מלבד הלימודים הסדירים גם תוספת של קורסי העשרה בנושאים הקשורים לחברה הישראלית, שונות ורב תרבותיות, חדשנות פדגוגית, מנהיגות ערכית חינוכית, היכרות עם מערכת החינוך ואוריינות מערכתית.

כמו כן התוכנית כוללת הקניית מיומנויות הדרושות למילוי תפקידים בכירים במערכת החינוך כגון ניהול, קידום פרויקטים, הנחיית קבוצות, וכל זאת תוך שילוב מפגשים מעוררי השראה עם מרחבים חינוכיים, אנשי ונשות מעשה והגות. 

אנחנו ב"אמונה" עושים מאמצים רבים בעיצוב תכנית הלימודים הייחודית ודואגים שהתוכנית לא תגרום לעומס יתר בשל היותה כזו הדורשת חמישה ימי לימודים מלאים בשבוע. לצורך כך ואף שהדבר "כבד" מאוד למכללה מבחינה כלכלית, אנו דואגים להעניק לכל סטודנטית מלגת לימודים מלאה לכל אחת משלוש שנות לימודיה במכללה.

המכללה רואה בקבוצת הסטודנטיות של רג"ב קבוצה איכותית שחשוב לאתגר אותה, שניתן להיעזר בה כשותפות בתהליכי ההוראה, המחקר והלמידה המתבצעים במכללה, ושראוי לאפשר לה, כקבוצה וכיחידים, מרחב של הובלת תהליכים, קבלת אפשרויות בחירה ואחריות על הלמידה והעשייה במכללה ומחוצה לה. 

סטודנטיות רג"ב נדרשות במסגרת התוכנית להתנדב עבור הקהילה במשך כל שנות הלימודים, מעורבות חברתית בפרויקטים קהילתיים מגוונים אשר בכוחם  לתרום לחברה הישראלית בכללותה. נקודה זו היא אחת מאבני היסוד של המכללה המשלבת אמנויות עם אמונה וחברה.

קידום המצוינות באמנויות ובחינוך תוך שמירה על אורח חיים אמוני-דתי הם אחד היעדים המרכזיים שלנו ונעריך מאוד שיתוף פעולה שיש בו כדי לקיים את התכנית, לעזור לסטודנטיות המצטיינות שלנו ולמצב את המכללה בשורה הראשונה של המכללות לחינוך בישראל.