דבר ראשת המכללה

דבר ראשת המכללה

ראשת המכללה, ד"ר אפרת גרוסמן

המכללה האקדמית "אמונה" לאמנויות ועיצוב, קמה לפני קרוב לחמישים שנה ביוזמת נשות אמונה ארצות הברית, כמכללה להכשרת נשים במגוון מקצועות החינוך והטיפול.

שינויים גדולים שהתרחשו בארץ ובעולם משנות התשעים של המאה העשרים, אשר שיאם בראשית המאה העשרים ואחת, הכתיבו חשיבה מחודשת בכל הקשור לתחומי הידע הנדרשים לנשים דתיות.

פירות חשיבה זו הובילו את המכללה לפתוח את שעריה לתחומי יצירה חדשניים ורב־תחומיים ראשונים מסוגם בשדה האמנות הדתי. כמו גם פתיחת השערים לראשונה בישראל לגברים המעוניינים בלימודי אמנות עיצוב ותיאטרון באווירה אחרת.
כיום כמעט חמישים שנה אחרי אותה מהפכה, המכללה האקדמית "אמונה" הינה המכללה הדתית היחידה בישראל המעניקה את התארים הייחודיים תואר B.Ed.F.A ו-B.Ed.Des ומכשירה יוצרות ויוצרים בעלי חשיבה מעמיקה ומולטי־דיסציפלינרית, חדשנית וחלוצית. בוגרות ובוגרי "אמונה" ימצאו עצמם במרכזי ההשפעה האמנותיים בארץ ובעולם, בתחומי העיצוב הגרפי והמוצר, כפעילות ופעילים בעולם האמנות, במוזיאונים ובגלריות השונות. במשחק, בימוי, בניית אתרים, עיצוב אפליקציות ואנימציות, ציור, רישום, פיסול, מיצב, וידאו , צילום ואוצרות.
הבוגרות והבוגרים מכוונים גם להמשך עשיה בעולם האקדמיה והחינוך, וגם כיום, בוגרות המכללה מאיישות כמעט את כל מגמות האמנות העיצוב והתיאטרון בחינוך הדתי, כשהן מצוידות בארגז כלים מקצועי ובלתי מתפשר לצד חזון חברתי, חינוכי ותפיסת עולם יהודית תרבותית רחבה בשאיפה ליצירה אחרת.
רשימת הפרסים ש"אמונה" מתהדרת בהם הולכת ומתארכת מידי שנה, ומעגלי ההשפעה מתרחבים.
אני שמחה וגאה לברך את הסטודנטיות והסטודנטים לאמנות, תקשורת חזותית ותיאטרון על הבחירה הנכונה ללמוד כאן, ומאחלת לכם להשתלב בעולם היצירה היהודית, להביא את הקול האחר והייחודי לנו ולהמשיך את מסורת המכללה בהובלת שינויים בתרבות ובחברה הישראלית.

בהצלחה רבה,
ד"ר אפרת גרוסמן
ראשת המכללה