דבר ראש המחלקה

דבר ראש המחלקה

אמונה – המכללה לאומניות ועיצוב

המחלקה לתקשורת חזותית

המחלקה לתקשורת חזותית קיימת בבית הספר לאמנויות זה כבר העשור הרביעי  והוציאה תחת ידה עשרות רבות של מעצבות גרפיות בעלות שם, פרסים רבים ופרוייקטים ידועים. הלימודים במחלקה משלבים תיאוריה ולמידה עם עשייה יישומית, והקניית כלים טכנולוגיים וממוחשבים עדכניים. מטרת הלימודים היא להכשיר את הסטודנטית לחיים מלאי יצירה, יזמות, לצד עבודה מול לקוחות, או בפרויקטים עצמאיים, משלב הרעיון ועד יישום והפקה.

בתקשורת חזותית עוברים מסרים, רעיונות, תחושות ומידע באמצעות צורה, צבע, תנועה, צליל, אות ודימוי – מסרים שבכוחם לשנות את המציאות. הלימודים  המחלקה לתקשורת חזותית באקדמיה לאמנויות ועיצוב – אמונה מעניקים לסטודנטיות כלים, ידע ומענה לצרכים העכשוויים בשוק בתחומי העיצוב. התוכנית לתואר ראשון בתקשורת חזותית וחינוך מאפשרת לסטודנטיות לספוג באופן מלא תהליך עיצוב מושכל המספק תמיכה וכלים להמשך עיסוקן כמעצבות בעולם האמיתי. הסטודנטיות  מקבלות הבנה מעמיקה של עקרונות העיצוב, תיאוריות התקשורת ואסטרטגיות לפתרון בעיות.

תוכנית הלימודים מחנכת את הסטודנטיות להיות בעלות תושייה להעריך ולבקר את האפקטיביות של עבודת תקשורת חזותית. להגיב לצורך תקשורתי על ידי קביעת פרספקטיבה מתאימה וביצועה באמצעים שונים. הסטודנטיות מקבלות כלים לפתח ולשכלל שיטות אישיות שמגיעות לשיאן בגוף עבודה מגובש המכוון לעשייה מקצועית, עיסוק בסטודיו עצמאי ו/או יזמות. במהלך הלימודים הן נחשפות לעבודה עם כלים ותוכנות עכשוויות והיסטוריות.

באמונה אנו מאמינים שמעצבים הם שחקני תרבות שמשתמשים במומחיות שלהם כדי ליידע, לשכנע וליצור את העולם שהם מדמיינים. במהלך הלימודים הסטודנטיות מיישמות תהליכי מחקר בני קיימא מבחינה חברתית ותרבותית כדי לעצב אסטרטגיה תקשורת ואינטראקציה בין אנשים וקהילות המקדמות חברה מגוונת, שוויונית וצודקת.