מלגות חיצוניות

מלגות חיצוניות

מלגת "ירושלים"- מטעם משרד הביטחון

(מיועד לסטודנטיות בשנה א בלבד) סטודנטיות (אשר זוהו כזכאיות לאחר תאריך 1/1/2016 תוכלנה להכנס לאתר חיילים משוחררים באינטרנט ולחתום על כתב התחייבות דיגיטלי (תשלח אליכן הודעה) (זהו התהליך החדש במקום החתמת טופס ההתחייבות בשנים עברו).

לינק שבו אופציה למלגות שונות ומגוונות- שווה לבדוק! 

"יוצרים חינוך"

פרויקט חונכות ייחודי http://www.creating.co.il/ מלגת אלומה – "משירות משמעותי לחיים בעלי משמעות" עמותת אלומה פועלת למען איתור ופיתוח מוקדי עשייה ותרומה בחברה הישראלית, עם דגש על יצירת נכונות לשירות משמעותי, בדרך לקבלת כרטיס כניסה לחברה האזרחית בישראל.

מלגות אזוריות

המלגות ניתנות על ידי המועצה או הרשות המקומית לסטודנטים בני האזור. יש לברר במחלקת החינוך של הרשות המקומית או לעיין בקישור הבא. פרטים נוספים: רשם הקרנות של מדינת ישראל 

מלגות על פי אפיון עדתי

המלגה מיועדת לסטודנטיות יוצאות בוכרה, אתיופיה, טורקיה, צרפת, צפון אפריקה, עדות מזרח, הולנד ותימן. פרטים נוספים: רשם הקרנות של מדינת ישראל 

קרן תרבות אמריקה ישראל

המלגות ניתנות לתלמידים מוכשרים במיוחד בתחומי אמנות ועיצוב. המלגות ניתנות על סמך בחינה מעשית הנעשית על ידי הקרן פעם בשנתיים. פרטים נוספים

קרן היא"ס

המלגה מיועדת לעולות חדשות. פרטים נוספים: אתר קרן היא"ס http://www.hias.org.il/ הלוואות מותנות של משרד החינוך (האגף להכשרת עובדי הוראה) הלוואה מותנית, היא הלוואה הניתנת לכל סטודנטית המעוניינת בה. עם סיום לימודיה, ההלוואה תהפוך למענק, בתנאי שהסטודנטית תעסוק בהוראה. סטודנטיות זכאיות לבקש הלוואה מותנית בכל אחת משנות הלימוד שלהן במכללה, זאת, אם המבקשת היא סטודנטית סדירה הלומדת לפחות 24 ש"ש, ואם שכר הלימוד לא ממומן על ידי משרד ממשלתי אחר (כגון מנהל הסטודנטים). העדיפות נקבעת תוך התחשבות במצב המשפחתי, מקום מגורים, משך השירות הלאומי ועוד.
המועד האחרון להעברת הבקשה להלוואה מותנית הוא סוף מרץ בכל שנה. יש להירשם לפני מועד זה אצל ראש מנהל הלומדים במכללה. הסטודנטית מתחייבת לעבוד בהוראה שנת עבודה לכל שנת מלגה מותנית, אזי הופכת בדרך כלל ההלוואה למענק. ההפניה לעבודה נעשית בהכוונת משרד החינוך. אם הסטודנטית לא עובדת בהוראה, עליה להחזיר את ההלוואה עם ריבית והצמדה.
לזכאיות יינתן פרק זמן של 45 יום למימוש ההלוואה.

פר"ח ילדים

פר"ח הוא פרויקט כלל ארצי המופעל על ידי האוניברסיטאות. הסטודנטית מסייעת לילד בבית הספר היסודי (או לקבוצת ילדים) 4 שעות בשבוע לאורך שנת הלימודים, 120 שעות בשנה, ובתמורה זוכה במלגה של כ-5,000 ₪ לשנה. המעוניינות צריכות להיות פנויות פעמיים בשבוע אחרי הצהריים לא יאוחר מהשעה 16:00 בשני ימים שאינם עוקבים. מתקיים ריאיון עם רכז פר"ח והוא קובע מי יכולה להשתתף בפרויקט. למידע על מקומות אפשריים להשתתפות בפרויקט, ולהרשמה, היכנסי לאתר פר"ח http://www.perach.org.il

סחל"ב

התכנית מיועדת לסטודנטים במוסדות להשכלה גבוהה (המאושרים ע"י המועצה להשכלה גבוהה), הלומדים תכנית לימודים מלאה לתואר ראשון ומתחילים לפחות את השנה השנייה ללימודיהם לתואר האקדמי.
עדיפות תינתן לסטודנטים שכתובתם הקבועה היא באחד מיישובי הפריפריה ומבקשים להשתלב בבית ספר/בגן ילדים באזור מגוריהם.
סטודנט שישתתף בתכנית, זכאי למלגה בגובה 60% משכר הלימוד באותה שנת לימודים.
ההשתתפות בתכנית סחל"ב אינה מונעת מהסטודנט לקבל מלגות ו/או הלוואות אחרות המוענקות על ידי המדינה.
סטודנט שישתתף בתכנית זכאי למלגה תמורת התחייבותו להשתלב בפעילות חינוכית בבית הספר היסודי/בגן הילדים בהיקף של 4 שעות שבועיות, בשעות הלימודים (ביום אחד או ביומיים בשבוע). מרבית שעות הפעילות הן בשעות הצהריים. הפעילות בבית הספר / בגן תתבצע בתחום ההתמחות ו/או המומחיות של הסטודנט, ובתיאום מלא עם צוות המוסד החינוכי.
פרוייקט "עושים שכונה" לסטודנטים מבתי ספר לאמנות בירושלים מדובר בגובה מלגה של 26,000 ש"ח לשלוש שנים. פרויקט עושים שכונה מיועד לסטודנטים משנה ב ומעלה בשכונות קרית יובל, קרית מנחם, גוננים, גבעה צרפתית ומוסררה. המלגה היא בסך 26,000 ש"ח לשלוש שנים. מסגרת המלגה היא: ערב קבוצה חברתי פעם בשבוע 3-4 שעות שבועיות של מעורבות חברתית בשכונה שבת וסיור פעם בחודש יחד עם שאר חברי הקבוצה בשנה הבאה נפתחת קבוצה מיוחדת של "עושים שכונה" לסטודנטים לאמנות בשכונת גוננים. כל הסטודנטים בקבוצה יהיו ממוסדות האמנות השונים בירושלים והעשייה הקהילתית של הקבוצה תהיה בתחומי האמנות השונים.

מידעלה

סטודנטיות יקרות מצ"ב קובץ המרכז אפשרויות לקבלת מלגות מסוגים שונים.

באפשרותכן לעיין בהצעות השונות ולבדוק מה רלוונטי לכן. בהצלחה!

אתר מלגות מידע׳לה